آخرین اطلاعات از هتل ها ، مقاصد گردشگری ، ایرلاین ها و ...

منطقه نمونه گردشگری متین آباد/ معرفی مقصد و تور

به کمپ کویری متین‌آباد خوش آمدید

رفتن به سفرهایی با قصد دیدار از طبیعت بیشتر برای تغییر آب و هوا ، تفریح ، استراحت ، رفع خستگی ، کسب آرامش روحی و تجدید نیرو برای کار مجدد است . بعبارتی دیگر گردشگری مبتنی بر طبیعت گردی ، مسافرت به منظور کسب لذت از نواحی طبیعی دست نخورده و مشاهده نزدیک حیات وحش گیاهی و جانوری می باشد.

اکوتوریسم یا گردشگری در طبیعت، نوعی گردشگری با رعایت اصول اولیه در حفظ محیط زیست و در راستای پایداری گونه ها و زیستگاههای طبیعی می باشد. منطقه نمونه گردشگری متین آباد بعنوان اولین کمپ طبیعی Eco camp در ایران بر اساس گردشگری پایدار و بر مبانی اولیه اکوتوریسم پایدار ایجاد شده است. کمپ متین آباد در ۲۵ کیلومتری شمال نطنز و ۶۰کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد.

اقامت در اکو کمپ

اقامت در چادر می تواند تجربه ای هیجان انگیز در میانه کویر پر رمز و راز به سبک بادیه نشینان سرزمین های پهناور کویری باشد.در طراحی و ساخت چادر های اکو کمپ متین آباد سعی شده که بیشترین شباهت را به سیاه چادر های عشایر داشته باشند تا بتوانند حس زلال شب کردن صبح در زیر آسمان پر ستاره کویر را تداعی کنند. چادرها از جنس پلی استر ضد آب و ضد رطوبت هستند که در سازمان هلال احمر ایران به صورت سفارشی تهیه و تولید شده اند. ۲۰ تخته چادر ۱۲ متری و ۷ تخته چادر ۲۴ متری مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش و برای شب مانی دارای سرویس رخت خواب پیچ برای هر فرد می باشد.چادرها دارای دو درب در طرفین بوده که درب ورودی با تیرک کوتاهی در بالای سقف چادر مشخص است. در طرفین دو پنجره وجود دارد که به همراه درب های ورودی همگی مجهز به توری می باشند.در چادرها استفاده از برق و سیستم روشنایی در طول شب محیا می باشد.

اگر می خواهید به گذشته برگردید و شبی متفاوت را در کاروانسراهای ایران قدیم تجربه کنید ما اتاق های ساختمان اصلی را به شما پیشنهاد می کنیم. طراحی اتاق ها برگرفته از معماری قدیم ساختمان های کویری و حاشیه کویر است که دیوارها همه از کاهگل ساخته شده اند. ۱۳ باب اتاق دو تخته و ۳ باب اتاق ۳ تخته مجهز به سرویس بهداشتی فرنگی، سیستم های گرمایش و سرمایش، تلویزیون، یخچال می باشند که تا ۴ نفر نیز قابل افزایش است.

کاروانسرا دارای یک سویت ویژه به نام شاه نشین است که در طبقه سوم ساختمان قرار گرفته است.شاه نشین ظرفیت اقامت ۸ نفر بزرگسال را دارا می باشد که مزین به طراحی سنتی ایرانی همراه با سرویس بهداشتی وحمام، سیستم گرمایش (کولر) و سرمایش (کرسی و هیتر) تهیه شده است. شما می توانید ازسرویس رخت خواب پیچ و یا در صورت لزوم از تخت خواب برای شب مانی استفاده فرمایید

اتاق گوشواره در معماری ایرانی به اتاق هایی کوچکتر گفته می شوند که در طرفین شاه نشین قرار داشتند. در زمانهایی که مهمانان شاه نشین بیش ازظرفیت اتاق بودند، آنها را به طرف اتاق های گوشواره هدایت می کردند و به علت این اتصال ظرفیت پذیرایی از مهمانان عالی قدر بیشتر می گردید. در میان عمارت های قدیمی در ایران می توان از عالی قاپو نام برد که نوازندگان در اتاق گوشواره به نواختن موسیقی می پرداختند. این اتاق دارای ۵تخت با ظرفیت پذیرش ۸ نفر می باشد.

اتاق گوشواره دارای سرویس بهداشتی فرنگی،حمام،یخچال،سیستم گرمایش و سرمایش می باشد. همچنین دارای ۴ عدد تخت و رخت خواب به تعداد افراد برای شب مانی برای اقامتی متفاوت و به یاد ماندنی.

دهکده ای الهام گرفته از معماری کویری برای اقامتی متفاوت و فراموش نشدنی. ۱۳ باب کومه (آلونک گلی) با طراحی به سبک خانه های کویر مرکزی ایران با سقف هایی گنبدی برای تهویه و داشتن هوایی سبک و دلنشین . برای کومه ها سیستم گرمایش و سرمایش تهیه شده است و همچنین دارای رخت خواب پیچ برای شب مانی که در صورت لزوم می توان از تخت خواب نیز استفاده کرد.

امکانات منطقه نمونه گردشگری متین آباد

دوچرخه سواری، یکی دیگر از تفریحات مهیج و هیجان انگیز در متین آباد است. وجود پیست خاکی مناسب با بافت منطقه و دوچرخه هایی مناسب می تواند تجربه ای فراموش نشدی در دل کویر بی نهایت باشد. تا آنجا که رکاب می زنی و نسیم خنک صحرا صورتت را نوازش می کند و تا چشم کار می کند ماسه طلایی است و سکوت  و جاده بی انتها.

تعداد دوچرخه های موجود  ۱۵ دوچرخه برای زنان و ۱۵ دوچرخه برای مردان می باشد.

رصد ستارگان و سحابی ها هم می تواند بخش متفاوتی از تفریحات مناطق کویری و بیابانی باشد.

آسمان لاجوردی روز کویر و سوسوی ستارگان درخشان در شب می تواند چشمان هر مسافر بیابانگرد رمیده دلی را شفا دهد. شب که فرا میرسد مهمانی ستارگان نیز شروع می شود و اینجا همه دعوتند برای دل بستن به سقف دوار آسمان و رها شدن در گنبد مینای آسمان کویر.طبقه سوم کاروانسرا و همچنین محوطه کمپ اصلی متین آباد می تواند محل مناسبی برای علاقمندان باشد.

با توجه به زیبایی فوق العاده شب های کویر و امکان دیدن ستارگان در دل آسمان شب, مکان های مناسب برای دیدن ستارگان همراه با تجهیزات لازم جهت رصد آنها پیش بینی شده تا علاقه مندان بتوانند آن بهره مند شوند

مزارع ارگانیک

بدلیل شرایط خاص اقلیمی منطقه, انواع صیفی جات و سبزی جات متناسب با فصول مختلف در مزرعه کمپ کشت می شود که تماما بدون استفاده از سموم شیمیایی بوده و بصورت ارگانیک تولید می گردند, علاوه بر آن باغ های انار، پسته و دیگر میوه های فصلی در دسترس گردشگران قرار دارد.

در قسمت شمال کمپ کویری و شتر سواری متین آباد فضایی برای پرورش و نگهداری شتر در نظر گرفته شده است. ذر حال حاضر تعداد ۱۲ نفر از آنها جهت سواری استفاده می شود و بقیه در حال آموزش بوده که در آینده به گروه سواری ملحق می شوند, اکثر شتر های سواری دارای اسامی مانند: حنا, جمیله,  خان, برفی, طوسی, آهو, سالار, گلی,… می باشند.

در مزرعه پرورش شتر مرغ  به تعداد ۶ قطعه شتر مرغ بالغ و تخم گذار در این مجموعه به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع وجود دارد. یکی از اهداف آینده توسعه مزرعه پرورش شتر مرغ و استفاده از آن در رستوران می باشد که در آینده نزدیک در محل دیگری تکثیر آنها شروع خواهد شد.

ما برای بازدید , اقامت و نیز استفاده از تورهای مختلف این اقامتگاه زیبا گروه گردشگری سفر وب  را معرفی می کنیم

تور بازدید از اکو کمپ زیبای متین آباد و روستای تاریخی ابیانه

بازدید از بهترین اکوکمپ کویری ایران

اقامت در چادر های مجهز

سیستم گرمیشی و سرمایشی

رصد ستارگان با دستگاه

لذت دیدن آسمان آرام و پر ستاره

 تماشای زیباترین طلوع خورشید

حس رمل های گرم و نرم

قدم زدن روی دریاچه نمک

هیجان موتور سواری

هیجان شتر سواری

غلت زدن روی شن های گرم

نوشیدن چای ذغالی گرد آتیش گرم

و …

۲ روز مهمان ما باشید

بازدید ها :

روستای تاریخی ابیانه ، صرف یک ناهار در رستوران هتل زیبای ویونا ، پیاده روی رمل ها و تپه های شنی ، دریای کویر ، آسمان درخشان شب کویر ، موتورسواری ، شتر سواری ، قسمت های مختلف کمپ متین آباد، شب نشینی گرد اتیش کویری و …

خدمات :

اقامت در چادر به صورت کمپینگ ،صبحانه۲ وعده ، ناهار ۲ وعده ،شام ۱ وعده ، پذیرایی ، بیمه ، راهنما ، وسیله نقلیه توریستی

وسایل مورد نیاز :

کارت ملی ، شناسنامه ، کفش مناسب? ، ظروف شخصی ، دارو شخصی ?، پوشاک مناسب فصل? ، زیر انداز ، چراغ قوه یا هدلایت? ، کیسه خواب و …

تاریخ حرکت :

ساعت حرکت :

۵ صبح پنجشنبه

محل حرکت :

سیدخندان

نرخ تور :

تومان با بهترین خدمات

☎️۰۲۱۸۸۱۰۵۰۷۲

☎️۰۲۱۷۷۷۵۳۱۰۷

☎️۰۹۱۹۳۰۱۱۲۰۵

 

 

ارسال یک پاسخ