آخرین اطلاعات از هتل ها ، مقاصد گردشگری ، ایرلاین ها و ...

جنگل الیمستان/ معرفی مقصد و تور

الیمستان، کوچه باغ وحشی الیمستان یکی از جذاب‌ترین مناظر را در فصول بهار و تابستان به گردشگران و طبیعت‌گردان نمایش می‌دهد. هر چند زیبایی این منطقه در پاییز و زمستان هم کم نظیر است . این منطقه به طلای سبز ایران مشهور است و در برخی زمان‌ها دارای مه غلیظ و جنگل‌های سرسبز و انبوه می‌باشد. برای بسیاری از گردشگران این جنگل یکی از بکرترین جنگل‌های نزدیک تهران به حساب می‌آید.

این جنگلها محل رویش گیاه ” الیما ” ست که دراردیبهشت ماه رشد می‌کند. می‌گویند نام جنگل الیمستان نیز برگرفته ازآن می باشد. الیمستان یکی از مناطق توریستی ایران در آمل است که تورهای زیادی از جوانان برای تفریج و سفر به دل طبیعت الیمستان می زنند این منطقه نگاه عکاسان داخلی و خارجی راه هم به خود جذب کرده و طبیعت بکر و زیبایی جنگلها و مراتع و سر سبزی آن وصف نشدنیست، ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما در فصل گرما و وجود چشمه‌سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع و دشت ها و آب زلال و اسب های زیبا از شاخصه‌های این جنگل است.آب مردم آن از چشمه تامین می شود و محصول آن غلات، لبنیات و عسل است. اما از همه این ها گذشته، قله الیمستان هم یکی دیگر از جاذبه های این روستا است که در زمستان و بهار کوهنوردان زیادی را به خود جذب می کند. قله ای که حدود ۲۵۱۰ متر ارتفاع دارد و یکی از بهترین گزینه های کوهنوردی در زمستان به شمار می رود.

  • زمان سفر برای بازدید از جنگل الیمستان چه فصلی از سال است؟

جنگل الیمستان تمام فصول سال از زیبایی‌هایی برخوردار است. اما از اردیبهشت ماه تا انتهای شهریورماه این جنگل زیبایی‎‌های بسیاری دارد.

  • از چه مسیری به دیدن این جنگل برویم؟

از آمل کیلومتر ۲۰ و از تهران، کیلومتر ۱۴۰ جاده هراز، به جاده فرعی سمت راست با تابلوی امام زاده قاسم یا امامزاده لهاش برمی خورید وارد آن شوید، در اوایل مسیر به دو راهی می رسید که باید جاده سمت چپ را دنبال کنید، جاده فرعی آسفالته باریک با پیچ و خم بسیار حدود ۷ کیلومتر است که ابتدا ما را به روستای لهاش  و پس از ۵ کیلومتر مسیر خاکی به روستای الیمستان می رساند. از آنجا با پشت سر گذاشتن آبادی وارد جنگل می شویم.

برنامه پیشنهادی ما برای سفر به جنگل الیمستان چیست؟

برای بازدید این جنگل ما  یک برنامه یک روزه را پیشنهاد می‌کند. صبح زود به سمت جاده هراز حرکت می‌کنید قبل از ظهر به ابتدای مسیر پیاده‌روی خواهید رسید. در مسیر جنگلی به گشت‌و‌گذار بروید و از مناظر بی‌نظیر اطراف لذت خواهید برد. مسیر دارای تابلوهای راهنماست و برای پیدا کردن مسیر مشکلی نخواهید داشت. پس از صرف ناهاری دل‌چسب در طبیعت، به ابتدای مسیر پیاده‌روی بازگردید. مسیرتان را به سمت پلور و امامزاده هاشم ادامه‌ بدهید. طبق تجربه ما قبل از ساعت ۲۴ تهران خواهید بود.

مجری تور

گروه گردشگری سفر وب ( طوطی )

وسایل مورد نیاز برای این سفر :

کارت شناسایی ، دارو و لوازم شخصی ، کفش کوه پیمایی ، کوله یک روزه ، زیرانداز انفرادی ، بادگیر و بارانی ، ناهار سبک ، گتر ، باتوم ، کرم ضد آفتاب ، قمقمه آب

معرفی مجری : 

تور یک روزه با صبحانه ، پذیرایی بین راه ، راهنمای مجرب ، وسیله نقلیه لوکس vip  ، بیمه مسافرتی

تاریخ حرکت :

هزینه تور : +++++++ تومان

 

تلفن تماس : ۰۲۱۸۸۱۰۵۰۷۲ / ۰۲۱۸۸۱۰۹۱۵۵

مشاوره :  ۰۹۳۸۲۵۰۰۶۸۶

کانتر : نادر رحیمی

ارسال یک پاسخ